motosiedlce.pl

Przejdź do treści


Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy. Dzisiaj jednak nie  przeczytasz tu żadnych treści. Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat  bez niezależnych mediów. Ruszyła akcja Media bez wyboru. Dla nas najważniejsze  jest, abyś TY miał wybór. Dziękujemy użytkownikom i partnerom handlowym  za zrozumienie i wsparcie.

Szanowny użytkowniku!
Podejmujemy dziś krok, którego nikt z nas podejmować nie chce, bo idzie wbrew wszystkim wartościom.
Bierzemy udział w tym proteście razem z dziennikarzami wielu innych  tytułów i serwisów należących do polskich i zagranicznych właścicieli,  bo wierzymy, że nie mamy innego wyboru.
Propozycja nowego podatku  od mediów jest kolejnym już w ostatnich latach ciosem zadanym mediom w  Polsce. Nowy podatek uderzy w nasze redakcje, już bardzo mocne  doświadczone epidemią niszczącą naszą gospodarkę.
Z powodu  trwającego już prawie rok lockdown’u cierpią nasi reklamodawcy i nasi  czytelnicy. Spadają nakłady gazet, maleją wydatki na reklamę. Teraz  państwo chce zrzucić na nas dodatkowe, wielomilionowe obciążenia. Nasi  wydawcy w liście do polskich władz słusznie ostrzegają, że nowy podatek  uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę oraz  ograniczy możliwość finansowania treści jakościowych, a także lokalnych,  jednocześnie zwiększając i tak już potężny wpływ władzy na rynek  medialny w Polsce.
Dziś wszyscy przekonamy się, jak wygląda Polska bez wolnych mediów.  Wierzymy jednak, że tak drastyczna akcja jest konieczna, bo bez wolnych  mediów nie ma wolnego wyboru, a bez wolnego wyboru nie ma wolności.
Nie  liczymy już na to, że władza pomoże tym mediom, zwłaszcza mniejszym,  które z powodu epidemii znalazły się na skraju upadłości. Liczymy jednak  na to, że władza zrozumie, jak ważne są dziś słowa Thomasa Jeffersona,  jednego z ojców założycieli naszego najbliższego sojusznika, który już  234 lata temu wiedział, jak ważne dla demokracji są wolne media: “Gdybym  to ja miał podjąć decyzję, czy powinniśmy mieć rząd bez gazet, czy  gazety bez rządu, nie wahałbym się ani chwili i wybrałbym to drugie”.

Przepraszamy naszych użytkowników / czytelników / widzów / internautów oraz partnerów handlowych.
Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.


Wróć do spisu treści